Check-up, her yaş gurubundan insanın sağlıklı kalmasını ve hastalıkların erken safhada tespit edilebilmesini sağlıyor.

CHECK UP NEDİR?

Tıbbi tanımıyla Check-up, halk arasında ‘Genel Sağlık Taraması’ olarak bilinmektedir. Sağlığın korunması, hastalık risklerinin ortaya çıkarılması, kanser, diyabet (şeker hastalığı), kalp ve damar hastalıkları gibi çok ciddi hayati sonuçlar doğurabilecek kronik hastalıkların erken teşhis ve tedavisi için yapılan sağlık tarama yöntemidir.

Modern tıpta amaç, hastalıklar ortaya çıkmadan önce gerekli önlemleri alarak, kişinin sağlıklı kalmasını sağlamaktır. Bu nedenle Check-up programları kişinin risk faktörleri dikkate alınarak hekim tarafından planlanır. Bu nedenle Dünya Sağlık Örgütü (WHO) hiçbir şikayeti olmasa dahi sağlıklı bireylerin de, yılda en az bir defa genel sağlık taramasından geçirilmesini önermektedir. Check-up sırasında erken ve doğru tanı ile yakalanan hastalıklar, tedavi aşamasında hastalar açısından hem yaşam süresinin uzamasına hem de yaşam kalitesinin korunmasında büyük fayda sağlamaktadır.

CHECK-UP PAKETLERİMİZ

Hisar Hospital Çamlıca bünyesinde yararlanabileceğiniz check-up paketlerimiz aşağıda listelenmiştir. Dilediğinizi inceleyerek hastanemizle iletişime geçebilirsiniz.

Kadın Sağlığı Tarama Programı

ÇOCUK CHECK-UP PAKETİ

40 YAŞ ALTI ERKEK CHECK-UP PAKETİ

40 YAŞ ÜSTÜ ERKEK CHECK-UP PAKETİ

40 YAŞ ALTI KADIN CHECK-UP PAKETİ

40 YAŞ ÜSTÜ KADIN CHECK-UP PAKETİ

40 YAŞ ALTI MEME CHECK-UP PAKETİ

40 YAŞ ÜSTÜ MEME CHECK-UP PAKETİ