Hisar Hospital Çamlıca Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü, 0-15 yaş aralığındaki çocuklara poliklinik ve yataklı servisleri ile tanı ve tedaviye yönelik her türlü hizmeti vermektedir.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü olarak misyonumuz

 • Koruyucu çocuk sağlığı hizmetlerine önem vermek,
 • Hastalıklara tanı koymak ve tedavilerini yapmak,
 • Güncel tıbbi gelişmeleri takip edip, hastalarımıza sunmak,
 • Hasta ve yakınlarının bilgilendirilmesi ve eğitimini yapmaktır.
 • Kanıta dayalı tıp bilgileri ışığında hizmet sunmak,
 • ‘Sağlıklı Çocuk Sağlıklı Erişkindir ‘ teması ile sağlıklı çocuk takiplerini düzenli yapmak,

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları hizmetleri; hafta içi 09:00-17:30 saatleri arasında ve cumartesi günleri 09:00-13:30 arasında sunulmaktadır.

Yenidoğan bebeklerimize taburcu olmadan ulusal tarama programına uygun olarak;
“Topuk Kanı (Hipotiroidi, Biotidinaz Eksikliği, Fenilketonüri Ve Kistik Fibrozis Tarama Testleri),

Hepatit B Aşısı ve Rutin İşitme Testi (Otoakustik Emisyon Testi) yapılmaktadır.
Riskli durumlarda ileri işitme testi (BERA Testi) de hastanemizde yapılabilmektedir.

Bebeklerimiz 1. aydan sonra Kalça Ultrasonografi ve ayına uygun aşılarla takip edilmektedir.

Çocuk polikliniklerimizde Sağlam Çocuk İzlemi, Aşılama, Taramalar Ve Beslenme Düzenlemesi yapılmakta, ayrıca hastalıkların tanı, tedavi ve takibi yürütülmektedir. Hastalık ve kontrollerde yapılan tüm tetkik ve tahliller (Laboratuar ve Görüntüleme Hizmetleri) en kısa zamanda ve en güvenilir şekilde yapılabilmektedir.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü’nde muayene ve tetkikleri sonucunda yatırılarak tedavi edilmesine karar verilen hastalar, müstakil konforlu odalarda annesi refakatinde yatırılarak tedavi edilirler. Bu çocuklarımızın hemşirelik hizmetleri, çocuk konusunda yönlendirilmiş elemanlar tarafından verilir. Takip eden uzman hekim dışında servis hekimleri de tedaviye yardımcı olurlar.

Çocuk Check-Up Hizmeti de hastanemizde mevcuttur. Check-Up, hiçbir hastalığı olmasa bile her çocuğa aralıklarla yaptırılması gereken sağlık taramasıdır. Önerilen sağlık kontrol aralıkları bir yaşına kadar ayda 1 kez, 1-2 yaş arasında 3 ayda 1 kez, sonrasında 6 ayda bir rutin olarak tekrarlanmalıdır. Çocuk Check-Up programımızda Çocuk hekimi muayenesi, Göz muayenesi, Diş muayenesi, Tüm Karın ultrasonografisi yanında bazı kan ve idrar tetkikleri yapılmaktadır. Çocuk Check-Up Programımızın ayrıntılı içeriği internet sitemizde mevcuttur.

http://hisarhospitalcamlica.com/cocuk-check-up-paketi/http://www.surhastanesi.com/tr/uniteler/unitedetay_sub/212/831/COCUK-CHECKUP-PROGRAMI-217-Yas

Ayrıca Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümümüzde Spor yapmak için uygunluğu belirten Sağlık Raporu, kreşe veya anaokuluna kayıt yaptıracak çocuklar için Sağlık Raporu ve Yüzme-Havuz için Sağlık Raporu muayene ve ek tetkikler sonuçlarına göre değerlendirilerek verilmektedir.

Hastanemizde Uzman Doktorlar, Deneyimli Hemşire Kadrosu ve Tam Donanımlı Teknolojimizle SGK (SSK – EMEKLİ SANDIĞI – BAĞKUR) mensupları, devlet memurları ve anlaşmalı özel sağlık sigortası mensuplarına hizmet verilmektedir.

  Uzm. Dr. Fatma Tuba KÖSEOĞLU

  Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

   Uzm. Dr. Hayrettin YILMAZ

   Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları